Schiffer András a mai napon megszüntette tagsági viszonyát az LMP-ben. A korábbi pártvezér és alapító a facebook bejegyzésében többek között az alábbi okra hivatkozik: "Az utolsó csepp a pohárban: Szabó Szabolcs, a neoliberális Együtt képviselőjének csatlakozása az egykoron általam vezetett parlamenti frakcióhoz".
kép forrása: valasz.hu
Schiffer András döntése azonban nem példa nélküli a rendszerváltást követő politikai életben. Az alábbi felsorolásban azokat a politikusokat szedtük össze, akik idővel kiléptek az egykor általuk vezetett pártból:
Kis János
- Az SZDSZ első elnöke volt 1991 novemberéig.
- Távozási szándékára a Medgyessy-ügy kirobbanása után már számítani lehetett - az akkori Magyar Hírlapban azt nyilatkozta, hogy a kormányfőnek mennie kell, vagyis egészen addig marad a párt tagja, "míg van rá remény, hogy a konstruktív bizalmatlansági indítvány intézménye - először a köztársaság történetében - még ezen a héten muködésbe lép". Medgyessy azonban 2004-ig maradt a kormányfői székben, így 2002. augusztus 9-én lépett ki a pártból.
kép forrása: hvg.hu
Tölgyessy Péter
- Az SZDSZ második elnöke 1991 november és 1992 novembere között vezette az akkor legnagyobb ellenzéki pártot.
- Az egykori Ellenzéki Kerekasztal vezéregyénisége és az MDF–SZDSZ-paktum egyik megalkotója 1996-ban lépett ki az SZDSZ-ből, többek között a Horn-kormány döntéseit kritizálta.
- A pártpolitizálástól viszont nem vonult vissza: 1998-tól 2006-ig a Fidesz országgyűlési képviselőcsoportjának tagjaként tevékenykedett.
kép forrása: valasz.hu
Für Lajos
- Az MDF alapítója, 1990-től 1994-ig honvédelmi miniszter volt.
- A párt vezetését Antall József halála után vette át.
- Az MDF pártszakadása miatt 1996-ban lépett ki a pártból, 1998-ig független képviselőként tevékenykedett.
- 2007-ben részt vett a Jobbik által létrehozott Magyar Gárda alapításában.
kép forrása: mno.hu
Kovács Dávid
- A Jobbik első elnöke 2003-tól 2006-ig vezette a pártot.
- 1994-ben, 18 évesen lett a MIÉP tagja; emellett 1998 és 2000 között az ELTE BTK hallgatói önkormányzata, később az egyetem valamennyi karát képviselő szervezet elnöke volt.
- 1999-től 2002-ig a Jobboldali Ifjúsági Közösség elnökeként tevékenykedett (2003-ban ebből született meg a Jobbik).
- 2008-ban másik két alapítóval együtt (Nagy Ervon, Fári Márton) lépett ki a pártból: „A Jobbik vezetői nem rendelkeznek, nem is rendelkezhetnek semmiféle hatékony eszközzel a Magyar Gárdába belépők megszűrésére".
kép forrása: hvg.hu (A kép jobb oldalán Csurka István látható)
Gyurcsány Ferenc
- 2004-2009-ig az ország miniszterelnöke, 2007-2009-ig az MSZP elnöke volt.
- 2011 októberében kilépett a pártból, majd ezzel egyidejűleg bejelentette, hogy Demokratikus Koalíció néven új, nyugatos, polgári balközép pártot alapít: "Az összes parlamenti párttól különbözni fogunk a legfontosabban: nem bódítani szeretnénk a választókat, hanem felébreszteni. Felébreszteni abból a hamis álomból, hogy erőfeszítés nélkül lehet boldogulni."
kép forrása: hvg.hu